Arrow
Arrow
Slider

W dniach 24.06 - 3.07 w Darłówku trwa I Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Puchar Bałtyku". W turnieju B startuje Artur Oborski, a grupie C Magda Oborska.

Wyniki - turniej B

Wyniki - turniej C

Nasz juniorka - Liwia Jarocka zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach błyskawicznych w grupie do lat 14! Liwia zdobyła 6,5 pkt. z 9. Zawody były rozgrywane w dniu 22 czerwca w Budvie.

W dniach od 10 do 19 czerwca, także w Budvie (Czarnogóra), rozgrywane były Szkolne Mistrzostwa Europy w grupach wiekowych do lat 7, 9, 11, 13, 15, 17.

Strona zawodów

Z lekkim opóźnieniem informujemy o II Grand Prix Katowic - turniejach dla juniorów zorganizowanych przez Fundację Wspierania Szachów na Górnym Śląsku. Klub Szachowy HETMAN udostępnił sprzęt szachowy. W turnieju, który odbył się 22 kwietnia Artur Oborski zajął II miejsce. Startowało bardzo wielu juniorów HETMANA. Następne turnieje zaliczane do Grand Prix odbędą się w wrześniu i listopadzie.

Wyniki turnieju 22.04

Wyniki turnieju 3.06

W dniach 19-21 czerwca w Imielinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów. Nasi juniorzy zagrali świetne zawody i zdobyli wiele medali. Mistrzami Śląska Juniorów zostali: Irena Hertlein (w grupie dziewczyn do lat 13), Artur Oborski (w grupie chłopców do lat 13) oraz Michał Pełka (w grupie chłopców do lat 15). Srebrny medal w grupie dziewczyn do lat 11 zdobyła Magda Oborska. W grupie chłopców do lat 9 Maciek Pełka zajął 7 miejsce, a Tomasz Kułak zajął 11 miejsce.

Wyniki grupa C9

Wyniki grupa C13

Wyniki grupa C15

Wyniki grupa C18

Wyniki grupa D13

Wyniki grupa D11

W dniach od 17 do 26 czerwca Polacy zagrają w  Drużynowych Mistrzostwach Świata w kategorii open oraz kobiet. W polskiej reprezentacji kobiet wystąpi GM Monika Soćko, a w męskiej reprezentacji GM Grzegorz Gajewski. Kapitanem męskiej reprezentacji będzie GM Kamil Mitoń.